• Zber mobilov

Základná škola s materskou školou Dohňany

vyhlásila súťaž v zbere mobilov:

STARÝ

MOBIL

SEM!

do 28.10.2024

Starý mobil je potrebné odovzdať pani učiteľke,

ktorá si zapíše meno dieťaťa a počet mobilov.

Ak je to možné prosím, vyberte z nich batérie (tie zbierame osobitne).

Zem sa vám poďakuje a vy môžete vyhrať zaujímavé ceny.

• Falconarii - vystúpenie sokoliarov

Dnes sme mali v rámci environmentálnej výchovy vystúpenie sokoliarskej skupiny Falconarii. Pútavá prezentácia primeraná vekovej skupine zaujala všetkých žiakov. Dozvedeli sme sa mnohé zaujímavosti zo života nočných aj denných dravcov z našej prírody, ale aj zo zahraničia. Deti mali možnosť si pohladkať niektorých dravcov a videli, ako sokoliara počúvajú pri privolaní. V závere sa triedy mohli odfotiť spolu s dravcom.

• Slávnostné otvorenie nového školského roka 2024/25

2. septembra sme sa opäť stretli v priestoroch našej školy pri otvorení nového školského roka. Pani riaditeľka Miškárová privítala všetkých zúčastnených a pasovala nových prváčikov za žiakov školy. Štvrtáci predniesli básne a sľub pre prvákov a prváčka spestrila program svojím vystúpením. Všetkých žiakov čakali vynovené priestory našej školy, vyzdobené triedy a pani učiteľky. V tomto školskom roku sme privítali aj malých žiačikov v úvodnom ročníku. Prajeme všetkým veľa úspechov!

• Obnovená materská škola

Počas letných prázdnin sme stihli veľa vecí a pripravili sme pre deti nové a krásne prostredie v našej škole. Vymaľovali sme triedy v materskej škole, namontovali nové kryty na radiátory. Zrekonštruovali sme toalety a vynovili pristory. Pripravili sme novú triedu MŠ pre deti . V tomto školskom roku začíname s rannými kruhmi, a preto sme si spríjemnili priestor na ranné debaty, oddych a stretnutia. Chcem poďakovať firmám, ktoré nám zveľadili prostredie a zamestnancom školy , ktorí usilovne pracovali a pripravili pre deti a žiakov krásne priestory. Už sa na vás tešíme.

• NP PoP II
      • Twinnig
      • Ministerstvo školstva SR

Piatok 20. 9. 2024
      • Usmernenie pre MŠ, ZŠ na zabezpečenie jednotného postupu pri ospravedlňovaní neprítomnosti detí a žiakov v škole z dôvodu ochorenia Nadpis

• Podľa § 144 ods. 10 až 14 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 120/2024 Z. z. s účinnosťou od 1. júna 2024

Neprítomnosť dieťaťa alebo neplnoletého žiaka ospravedlňuje škola na základe žiadosti jeho zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia.

Ak neprítomnosť žiaka z dôvodu ochorenia trvá najviac 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní a súhrnne počas mesiaca najviac 10 vyučovacích dní, neprítomnosť sa ospravedlňuje bez predloženia potvrdenia od lekára. Ak neprítomnosť žiaka z dôvodu ochorenia trvá viac ako 5 po sebe nasledujúcich  vyučovacích dní alebo súhrnne počas mesiaca viac ako 10 vyučovacích dní, vyžaduje sa aj predloženie potvrdenia od lekára.

Ak neprítomnosť dieťaťa, ktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie, z dôvodu ochorenia trvá najviac 7 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní a súhrnne počas mesiaca najviac 14 vyučovacích dní, neprítomnosť sa ospravedlňuje bez predloženia potvrdenia od lekára. Ak neprítomnosť dieťaťa, ktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie, z dôvodu ochorenia trvá viac ako 7 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní alebo súhrnne počas mesiaca viac ako 14 vyučovacích dní, vyžaduje sa aj predloženie potvrdenia od lekára.

Vo výnimočných a osobitne odôvodnených prípadoch škola môže vyžadovať lekárske potvrdenie o chorobe alebo iný doklad potvrdzujúci odôvodnenosť neprítomnosti, najmä pri opakovanej neprítomnosti;

Novelou sa spresnili podmienky ospravedlňovania neprítomnosti detí a žiakov na výchove a vzdelávaní v materských školách, základných školách  z dôvodu ochorenia.